Husitské slavnosti v Táboře (15.-16.9. 2006)

Onoho času, 15. a 16. Září, jsme se dostali na akci v městě Táboře. Byly to husitské slavnosti s bohatým programem a dobovým průvodem skrz centrum města, kterého jsem se měli zúčastnit také my. Akci mám dohodil Roggy – díky.

Nakonec jsme vyrazili tři. Zajímavé bylo, že vyložená želízka v ohni nejela a právě naopak, některá jiná překvapila J

Hned po příjezdu do Tábora jsem se odebrali na Tržní náměstí, kde se měli účastníci průvodu setkat v 18:30. Sraz se protáhnul až do osmi, což nás trochu naštvalo, ale celkem si nás udobřili večeří v podobě řízečku, okurky a sušenky. Protože jsem měl s Kolíkem buben, byli jsme přeřazeni do sekce bubeníku – a to byl mazec. Myslím že rachot byl dost velký. Rytmus byl jednoduchý tak jsme se chytli a tloukli jsme tak vehementně až Kolíkovi praskla blána (na bubnu).

Po srazu na náměstí byly složité přesuny na místo odchodu, namáčení a zapalovaní pochodní spojené zase s dlouhým čekáním a vyslechnutím informací od organizátorů. (společnost Argo).

Nakonec jsme vyrazili a stalo to zato. Celý průvod šel hlavní třídou, všude množství lidí, davy šílely a tleskaly a my si to majestátně vykračovali ku hlavnímu náměstí.

Před náměstím malá zastávka, vybraní jedinci zahráli divadlo, a poté celý průvod pokračoval skrz hlavní náměstí, snímáni kamerou na obří obrazovky, opět na Tržní náměstí. Byl to super pocit a zážitek. Pak jsme měli rozchod a mohli se věnovat čemu chtěli – my jsme dali přednost koncertu Čechomoru a počumování po stáncích s cetkami.

Druhý den byl průvod od jedné hodiny do půl třetí. Nebylo to špatné, ale noční průvod měl svoje kouzlo. Zase na druhou stranu v tomto denním průvodu nás šlo asi třikrát více, protože se k nám přidali spoluobčané z Německa, Polska a i místní lidé z Tábora. Každopádně já s Kolíkem jsem si to užívali do maxima jako bubeníci J.

Nakonec jsem stihli i jiné aktivity než průvod např. prohlídku hradu a husitského muzea nebo program v Housově mlýně. (Housův mlýn celkově 5 z 10). No každopádně za ty peníze to byla super, jen tak dál.

— PJ —