Zápisky z ohňových vystoupení

Než se pustíte do čtení, rád bych tu citoval jednu indiánku z kmene Šani:

"Víš o tom, že jsi tady naprosto dobrovolně?
Můžeš mít klidně jiný názor než já.
Neznamená to nutně, že jeden z nás je úplně blbej (i když možné to je ...)
Prostě máme jenom jinej pohled na věc.
--BJ--Uzavření lukostřelnické sezóny 24.10. 2009

Tak jsme zase spolupracovali s lukostřelci. Přes den jsme tu tu zdobili prostor (rozuměj – dělali křoví :D) .Na ostro jsme si tu zkusili sabrage (otevřít šáňo šavlí – v našem případě kordem – nikoho jsme při tom nezastřelili). Zašermovali … Více »

IV. Kelstký večer na hradě Týnci (26.9.2009)

O víkendu 26.9.09 jsme měli fireshow na IV. kelstkém večeru na hradě Týnci. Mrkněte na fotky z akce 🙂

Více »

Slavnosti založení obce Levínská Olešnice (1.8. 2009)

…aneb test toho, co vydržíme. Jinak též příjemná akce čítající mimo jiné komorní „cinkací“ bitvu, pojatou spíše jako velké vystoupení, naše šermířské vystoupení a večerní fireshow. Tak tu tak sedím a sepisuji paměti. Jednou se podle nich asi nebudou určovat … Více »

13. historický den na Okoři (9.5.2009)

První část článku najdete v sekci „Šermířská vystoupení“! A přišel večer. Ten co se koná jenom pro nás vyvolené, pro Nás šermíře, účastnící se programu celého historického dne. Tady se večer měla konat naše velkolepá fireshow. Letos jsme si dali … Více »

III.keltský večer na hradě Týnci – 27.9.2008

V Týnci nad Sázavou se odehrávala akce „III.keltský večer na hradě Týnci“. Byla to příjemná akce, kde se snoubila hudba, tanec, oheň a dokonce ještě dvě výstavy. Nemluvě o hradě jako takovém, kde bylo spoustu zajímavých míst (za zmínku stojí … Více »

Dětský tábor Monínec – 3.8.2008

Slunce zachází za obzor, poslední paprsky se prokousávají zpoza středočeských kopců. Vlkodlaci nabývají svou pravou podobu a vyjí na měsíc. Dačičtí rozží­nají svíce, začíná další ohnivý rej. Celou cestu to vypadalo, že jedem někam do Prčic a on to byl … Více »

Toulcův dvůr – 23.7.2008

Byl brzký večer, pozdní červenec, byl pozdní červenec, byl fireshow čas. Pobuďáka zval ku pogu hlas, kde Riki sólí­čka hrál. Klárko, Romane, Gábino Oblohou se proplétají mraky jako obrovské stádo ovcí. Ted už ne na statku, kam kdysi chodili Pražané … Více »

Letní tábor Svojanov 11.7. 2008

Tak máme za sebou další démonickou akci, tentokráte opravdu v roli démonů. Velitel akce byl určen ten (respetiva ta), jak už se poslední dobou zažilo, kdo akci domluvil. Což byla v tomto případě Markétka. O cestě tam by se dalo … Více »

Milovice (20.-22.6.2008)

Celá akce je už popsána v sekci Bitvy, nicméně protože jsme se tam nejen bitvili, ale taky něco krásného ohnivého předvedli, píšu minireportáž také sem. Do Milovic jsme vyrazili v menší, komorní sestavě – já, Markétka, PJ a podpora celého … Více »

Sedlec (26.5.2008)

Jirka Pobuda nás pozval na akci ku pří­leŽitosti znovuotevření společenství Fokus v Sedlci (kousek od Mělníka)…… Nenechal si vymluvit, že nás na šerm vážně nebude dostatek, abychom svedli něco kloudného a hlavně že nebudeme všichni ani do soubojů, prý: „Alespoň … Více »

Slavnosti velmi slušného Čecha sv. Jana Nepomuka (17.5.2008)

Dlouhou dobu jsem přemýšlel nad tím, jestli se kvůli tomu dezorganizovanému štěku, na kterém jsme nakonec ještě zmokli, vůbec unavovat s nějakým reportem. Ale nakonec jsem ho vážně sepsal. Slavnosti velmi slušného Čecha sv. Jana Nepomuka. Měla to být Dačická … Více »

Dubečským pro radost – ohnivá část (11.5.2008)

Fireshow v Dubči byla jako pokračování celodenní Dubečcké akce, o níž jsem psal dříve. Show se nesla opět v pří­jemném sousedském duchu (už jenom proto, že napájení aparatury bylo vážně u sousedů). Bylo to poprvé a do současné chvíle naposled, … Více »

Absolventský ples VOŠ archivářství a restaurátorsvtí (7.3.2008)

Stalo se to dne osmého března léta páně dvoutisícího osmého. I přes svou vážnou chorobu, nepřízeň počasí i bohů (no dobrá, možná to trošičku dramatizuju), jsem se k odpolednímu vydal na Florenc, na místo setkání většiny ohnivých divotvůrců. Po čas … Více »

Slámování (18.-20.8.2006)

Drobná fireshow k oživení večerního programu desátého Slámování. Podrobnější informace o této akci buď časem doplníme z reportáže některého z našich „performerů“ nebo se můžete seznámit se záznamem televizní stanice ČT24, který najdete na této adrese: http://www.ct24.cz/ (čiste teoreticky, zdá … Více »

Středověký jarmark na Šelmberku (18.6.2005)

I stalo se, že jsme byli požádáni o vystoupení. Ke konci června konal se na krásném hradě Šelmberku středověký jarmark s divadlem, hudbou i šermem a my, jako vždy, měli přijít jako zlatý hřeb večera. Pravda, spíše „předhřeb“, neb místo … Více »

Libušín (22.4-25.4. 2004)

Zazněly polnice a ozval se rachot bubnů. Válečné píšťaly volaly do boje. A země se třásla pod kopyty koní a k nebi stoupal prach zpod nohou dlouhého zástupu knechtů a válečníků. Přišel čas války, čas krve a čas zapomnění. Král … Více »