Toulcův dvůr – 23.7.2008

Byl brzký večer, pozdní červenec, byl pozdní červenec, byl fireshow čas. Pobuďáka zval ku pogu hlas, kde Riki sólí­čka hrál.
Klárko, Romane, Gábino

Oblohou se proplétají mraky jako obrovské stádo ovcí. Ted už ne na statku, kam kdysi chodili Pražané pro čerstvé mléko, ted si beze spěchu plynou po obloze nad Toulcovým dvorem, odkud se tentokrát ozývá dunění bicích a baskytary, zpěv houslí, mečení šalmaje, trilkování příčky a řev kytary i Pobudáka. „žJeště pivko!“œ ozývá se od pípy kousek od brány. Co chvíli zvedám hlavu. Ovečky, neovečky, táhněte pryč potvory, v dešti se špatně točí, louče hasnou a komba zkratujou. Asi se mého tichého zaklínání lekly, protože nakonec vážně nepršelo. Anebo to byla spíš štastná náhoda.

Diváků a posluchačů tehdy dorazilo tak do osumdesáti, dle mého ideální numero. Na vyvýšeném, dřevěném podiu s pergolou (ale bez střechy) hrála Hakka, občas se po něm proběhl i soubor irských tanců nebo jsme z něj někdo skočil dolů, do davů. Pod podiem se placatili diváci a posluchači, kteří si co chvíli odskakovali pro párek, omeletku či pivko ke zbudovanému stánku. Idylka.

Blíží se noc, vkrádá se tma. Hračky se louhují, aby jí mohly alespon na chvíli zadržet. No a potom my, na první tóny „Balady o dobytí Říma“, se zápalem a s hořící touhou se předvést, vbíháme do uvolněného prostoru. Každý se snaží­me ukázat, co umíme. Holky maj poiky, já s PJem každý tyčku. Na druhou pí­sničku si beru ohnivé ruce, Hanka švihadlo a Martinka lana. Krev mi stéká po obočí, davy šílí, tleskají a dožadují se další písničky. Hakka přidává ještě několikrát, ale my s Martinkou si už točíme jen tak pro radost v ústraní. Poté balíme věci, já dávám ještě pivko a s částí Hakky mizím směr Dubeč (díky za odvoz!). Další parádní akce ala Dačičtí. Jenom šerm tu chyběl. Jak já jsem rád, že k tomu všemu taky patřím.
A ještě závěrem – s Hakkou máme předběžně domluvený další ohnivý koncert, už se moc těším!

Fotky z akce:
Kachnyčka na Rajčeti

Odkaz na stránky naší vlastně-dačické kapely Hakka Muggies 😉

–Mathy–