Členové

Přátelé meče

Standa Bartoň

Zakládající člen skupiny a autor většiny scénářů vystoupení. Stále v ráži, stále s námi, nezalekne se žádné správné akce či vystoupení.

Tomáš „Gelefier“ Jejkal

Vedoucí našich technických tréninků. Jelikož Standa už ne všechno udejchá, je to dnes právě Gelefier, který nás všechny hravě spráská na jednu hromadu. Po Roggyho odchodu ze šermířské sekce částečně přebral i jeho brblačskou funkci.

Petr „Peejay“ Jejkal

Šermíř, ohníř, baskytarýř a vůbec všemožně všestranná persona, se kterou se člověk nikdy nenudí.
Hraje s kapelou Hakka Muggies.
Více »

Martin „Mathy“ Matějka

Mistr myši a klávesnice, ochránce slabých a zavirovaných, hrdě hlásající svatá slova Validity. Jinak též šermíř, pyroman, brnkálista, dačický webmaster, všeobecná technická podpora, pisálek recenzí a příležitostně fantasy povídek. S Verčou je jeden z vedoucích natáčení amatérského fantasy filmu Polomrtvý. Točí a stříhá video, má dokonce i osobní stránku na adrese www.mathy.cz
Více »

Honza „Koliik“ Hacker

Sám o sobě tvrdí, že je renesanční člověk, což prý znamená, že ví něco o všem, ale dohromady nic pořádně. My o něm však víme své. Zažilo se nám řčení "Jé, to je hezkej kostel, škoda že tu neni Koliik, určitě by nám o něm udělal zajímavou přednášku.". Na zahraničních akcích vždy mluví s Němcema německy, Francouzema francouzky, Angličanama anglicky a my si tak občas připadáme jako banda nevzdělanejch analfabetů. Kromě šermu je zvoníkem na sv. Vítu a hradecké Bílé věži a topič parní lokomotivy.
Více »

Michael „Hrabě“ Krejčík

Z hlubin dačických dějin se vynořil zrovna ve chvíli, když jsme začínali potřebovat posilu. Po 20ti letech se vrátil, by hájil naše barvy a předváděl svůj um na prknech (trávě/písku/hlíně), jež znamenají svět. Moc fajn chlapík, dobře, že k nám zase našel cestu.
Více »

Pavel „King-Kong“ Celner

Minotaur a vymahač dluhů s rozsáhlou znalostí všech mocnářských dynastií od střední Evropy až po severozápadní Uzbekistán.

Veronika „Verča“ Svobodová

Oficiálně prý patří k Pánům Krašova, s námi tedy na akce a vystoupení jezdí jaksi...neoficiálně? Vzdělaná v hudbě, tanci, šití, jídle a pití, umí epicky (prý i lyricky) šermovat (tisíc slonů, horkovzdušný balóny, znáte to...). Režíruje fantasy film "Polomrtvý" a Mathymu domácnost :o)...
Více »

Martin „Blackie“ Kroupa

Kdysi hárd-kór tvrdé jádro Dačických, dneska spíš taková dačická PUNKva – chvíli je s námi, chvíli ne…teď zrovna zase je. Zkrátka – je to bohém :).

Jakub „Abbé“ Steinbach

Nováček v našich řadách, víceméně Bářinou vinou. Účastnil se natáčení Polomrtvého na Wothanburgu, kde se úžasně spontánně zhostil role fanatického katolického kněze (odtud přezdívka). Ve filmu ho nakonec opět velice spontánně sežrala horda hladových zombií.
Během natáčení zjistil, že šermíři jsou vlastně moc fajn lidi a tak s námi už zůstal.
Více »

Přátelé ohně

Martinka Jejkalová

Jedna z našich ohňových divotvůrkyň. Pekelně rychlá s ohnivými řetězy, lany a sparklings. Stejně „zapálená“ i do umění light poi.

Markéta Hackerová

Žena našeho statečného Kolííka. Výborně točí ohnivými řetězy a lany.

Do firesekce dále patří PJ (ohnivá hůl, dvě hole , žonglování), Mathy (krátká fire-staffka a ohnivé ruce), Gelefier (hořící kopí) a naše technická podpora - Kong a Koliik. Ale ti už byli uvedeni výše.

Přátelé loutny

Jiří „Pobuďák“ Pobuda

Nějak jsme si padli do noty (takřka doslova) a najednou jsme zjistili, že bez jeho vyprávění a hraní je u táboráku nuda a v bitvě se bez jeho šavlí cítíme nesví. Takže jsme mu udělili skupinový korbílek, čestné členství a přijali za našeho :o).
Kromě jiného hraje a zpívá s kapelou Fiannan. Zároveň česká amatérská filmové scéna bez něj takřka nedá ani ránu.
Více »

Pavel „Pavlix“ Brejcha

Na stránkách dlouho neprávem opomíjený, dříve velice aktivní člen. Dnes už moc nešermuje, o to víc však bubnuje na bodhrán v kapele Rí Ra a je třetím členem triumvirátu, který velí natíčení amatérského fantasy filmu Polomrtvý. Má rád Irsko, krváky a Klárku.
Více »

Barbora „Bára“ Gabrielová

Z neznámých dálek jí vítr jménem Osud přivál Roggymu do cesty. Což se jí stalo Dačicky osudné....
Hraje na flétnu třeba s Můzy kusem a Succubou.
Více »

Erik „Riki“ Onoda

Náš milý bard, hraje na kytaru a nejhlasitější pasivní RLC obvod na světě.
Spolu s Májou hrají v kapele Hakka Muggies
Více »

Markéta „Mája“ Janatová

Další hudební podpora ve skupině. Ovládá u šermířů poměrně netradiční nástroj – housle.

Dalšímí hudebně nadanými jsou:
PJ (kytara, baskytara)
Kolík(hlavně kvinterna, dál buben, kytara, basskytara...vpodstatě cokoliv, na co se dá vyluzovat zvuk)
Bára(flétna)
Mathy (kytara)
Martinka (djembe)

Přátelé dřevěného meče

Martin „Elder“ Chvoj

Hraje všchno možný (i na LARPech) na všechno možný (třeba na bicí). Organizoval třeba Lovce pokladů (a předtím vidláky a kdo ví, co přijde dál).

Nutno zdůraznit, že nějaké té dřevárny se účastnil snad každý Dačický. Patří to k takovému tomu základnímu vzdělání, že. Někteří z nás i nějakou tu větší, či menší akcičku organizovali.

Přátelé poháru

Míla „Roggy“ Linc

Jak řekl Gelefier: "Věčný remcal, ale máme ho rádi.". S tím nelze než souhlasit... Jinak též pan knihovník a spisovatel. O jeho tvorbě se můžete dočíst na jeho stránkách www.roggy.dobrodruh.net
Více »

Martin „Darion“ Antonín

Spisovatel a šermíř. Pomáhá nám hlavně v nerovném boji proti vínu a medovině, ale nepohrdne ani dobře nacpanou vodnicí.
Více se o něm můžete dozvědět na jeho nepříliž aktualizovaném webu na adrese www.darion.biz. Organizuje též larp Bezkrálí, více na webu www.bezkrali.cz
Více »

Hanka „Malá Slonová“ Čadová

Je pokaždé menší než obvykle ;-).Ovládá ohnivé řetězy, ale její naprosto parádní číslo je ohnivé švihadlo.

Miroslav „Brouk“ Brouček

Expert na počasí, lukostřelec. Velmi zaměstnaný, už ani do hospody nechodí.

Klára Svobodová

Ač ne moc často, vidíme ji pokaždé rádi.

Petra „Keya“ Šnoblová

Stará se, aby Dačičtí nevymřeli.

Štěpán Coufal

Dříve šermoval zahraničně a profesionálně. Dneska pan herec, co to dotáhl až na divadelní prkna, co znamenají svět.

Gabča Šedivcová

Moc dlouho se u nás neohřála, ale nutno říct, že do šermu byla vážně zapálená :).