Zápisky z LARPů a jiných akcí

Dřevárny. U nich začínala třetí generace dačických a od ní se naše řady přerodily v plnohodnotnou šermířsko kejklířskou skupinu!

Husitské slavnosti v Táboře (15.-16.9. 2006)

Onoho času, 15. a 16. Září, jsme se dostali na akci v městě Táboře. Byly to husitské slavnosti s bohatým programem a dobovým průvodem skrz centrum města, kterého jsem se měli zúčastnit také my. Akci mám dohodil Roggy – díky. … Více »

Piráti a križník plný hrdlořezů 2006

Druhé pokračování úspěšné pirátské akce. Dále předám slovo organizátorovi akce Elderovi. fotky jsou zde : Galerie piráti 2006 No, tuhle akci jsem organizoval, takže těžko jí hodnotit. Letos jsem se snažil poučit z loňských chyb, ale jako obvykle se objevily … Více »

Svatováclavské slavnosti pod Blaníkem (24.9.2005)

Konečně jsem se dozvěděl, kdeže ten Blaník přesně je. Udělali jsme si totiž (já s polovičkou a celý Pavlix) malý příjemný výlet do Louňovic pod Blaníkem, kde prý zbourali chlívky a postavili kuželník. Důvodem této návštěvy nebyla ani tak touha … Více »

Piráti – Lovci pokladů 2005

Po dlouhé době se opět konala další dřevárna, kterou ve svých pařátech pevně třímali Dačičtí a to jmenovitě tito: Elder. elder to celé spunktoval, spáchal, připravil a my ostatní mu jenom jeho usilovné snažení kazili, přetvařujíce se, že pomáháme. Přesto … Více »

Křivoklání (23.10. 2004)

Pro některé již tradiční konec sezóny nese název „Křivoklání“. Pro jiné jde o událost příjemnou a milou, pro třetí skupinu osob o věc zcela novou a neznámou. Objektivní pravdou však zůstává, že loni Křivoklání patřilo mezi nejlepší akce a proto … Více »

Bílá soutěska (25.11.2000)

Tato akce, takzvaný demoGawain, se konala v Praze a to v Prokopském údolí (mimopražšťí a i někteří pražšťí účastníci byli překvapeni, jaká je v Praze krásná krajina). Konal se pouze jeden den (proto Demo). Účastnili se tři družiny, tzv. 3CH … Více »

Bitva o Lukov (11.-13.8.2000)

Bitva na hradě Lukově. Moje první dřevěná bitva a musím přiznat, že mě moc nenadchla.Prostě se dřevem to není ono. Ale naštěstí jsem se Slonovi (ten to orkoval) vtírnul jako jeden z baronů a docela jsem si to užil. Protože … Více »

Bitva o Lukov (11.-13.8. 2000)

Bitva na hradě Lukově. Moje první dřevěná bitva a musím přiznat, že mě moc nenadchla.Prostě se dřevem to není ono. Ale naštěstí jsem se Slonovi (ten to orkoval) vtírnul jako jeden z baronů a docela jsem si to užil. Protože … Více »

Florie (16.-22.7. 2000)

Florie akce která se odehrávala na hradě Lukově. Organizoval to Erwin. Byla to těžce politická hra. Ve Florii zemřeli dva nejvýší představitelé moci. Patricij (kníže) a Patriarcha ( velekněz ). Do týdne musí být zvoleni jejich nástupci. Existuje mnoho uchazečů … Více »

Paní z Jezera (12.5.-14.5.2000)

Na jaře roku 2000 jsme pořádali dalšího Gawaina. Tentokrát se učástnily družinky čtyři a dokonce to i někteří jedinci přežili. Jak to dopadlo, si můžete přečíst v komentáři. Abyste si udělali představu přikládám Gelefierův komentář. Gelefierovo shrnutí – Paní z … Více »

Proti nemrtvým (září 1999)

V září roku 1999 pořádala naše skupina akci podle pravidel Gawaina. Hra se konala v Choceradech (to je u Sázavy ). Nakonec se hry zúčastnily tři družiny, které nakonec všechny umřely (takže to dobře dopadlo). Abyste si udělali představu přikládám … Více »