Zápisky ze šermířských vystoupení

Než se pustíte do čtení, rád bych tu citoval jednu indiánku z kmene Šani:

"Víš o tom, že jsi tady naprosto dobrovolně?
Můžeš mít klidně jiný názor než já.
Neznamená to nutně, že jeden z nás je úplně blbej (i když možné to je ...)
Prostě máme jenom jinej pohled na věc.
--BJ--Akce při zahájení sezóny lučištníků z Rapidu (11.4.2010)

Druhý den po Úněticích jsme v neděli o5 otevírali sezónu lukostřeleckého oddílu Rapid při ZŠ Veronské náměstí. Tentokráte jsme tam strávili podstatně méně času než obvykle, ani stan jsme nestavěli. Odehráli jsme tu podruhé Bednu, tentokrát v jiném složení Gelefier, … Více »

Vystoupení v Úněticích (10.4.2010)

Naše první letošní vystoupení bylo v Úněticích a mělo sloužit jako zpestření narozeninové oslavy. Jestli se záměr podařil? Já myslim, že jo. Škoda jenom toho počasí. V Úněticích přebývá parta duševně nestárnoucích, která pořádá každoročně spoustu akcí. Ty byly původně … Více »

Slavnosti založení obce Levínská Olešnice (1.8. 2009)

…aneb test toho, co vydržíme. Jinak též příjemná akce čítající mimo jiné komorní „cinkací“ bitvu, pojatou spíše jako velké vystoupení, naše šermířské vystoupení a večerní fireshow. Tak tu tak sedím a sepisuji paměti. Jednou se podle nich asi nebudou určovat … Více »

Koliikův Podlešínský rej (20.6.2009)

Z Koliikovy iniciativy jsme měli vystoupení v jeho sídlištní obci Podlešíně. Určitě to tam bylo moc fajn, ale já byl kamarádovi na svatbě. A zatim se nikdo moc nemá, aby sem něco napsal. Čímžto na Vás apeluji družiníci, udělejte s … Více »

Dubečským pro radost (6.6.2009)

Další akce letošní úžasně nabyté sezóny bylo vystoupení v Dubči. Byl to už druhý ročník, akci jsem loni pojmenoval „Dubečským pro radost“ a asi jí to už zůstane i do budoucna (čímž chci vyjádřit naději, že nějaké „budoucno“ bude). Ačkoliv … Více »

Dětský den v Petrovicích 2009

Prší, prší, jen se leje ze stanu se Roggy směje, Mathy nenamočil hrách, Marcows žrali stejně pak. (tady vidíte, co s člověkem dělá zkouškový) Tím bychom to měli asi tak shrnutý, podrobněji v dalším článku. Stejné místo, přibližně stejný čas, … Více »

Běchovice – 16.6.2009

Ač jsme si mysleli, že letošní sezóna nebude nijak zvlášt nebytá, opak je pravdou. Další místo, kde mohli diváci shlédnout představení o našem patronovi, Mikuláši Dačickém z Heslova, byly Běchovice. Dostali jsme se sem úplnou náhodou a co víc – … Více »

13. historický den na Okoři (9.5.2009)

Ná hradě Okoři, svěěětla už nehoří, šermířská cháska šla už dávno spát. Tá měla ve zvyku, Gčko i Koliiku, každej rok před lidma šermovat. Tóói Tóóiky tu měli funglové a smrad z hradu zmiz (z hradu zmiz). Tam zapadli Raveni, … Více »

Knihovna (21.3. 2009)

Tak máme za sebou první vystopení letošní sezóny. Nebo spíše takové mini-vystoupení, v knihovně se totiž človek nemůže ani moc rozmachovat (vzpomeňme příkladně jistou scénu z filmu Mumie), ani moc řvát (Pšššt!). Podobných vystoupení máme za sebou už víc a … Více »

Trojské Vinobranní 2008

Tak se rok s rokem sešel a opět se přiblí­žil čas zrání vinných hroznů. Když zraje víno, konají se i slavnosti tohoto královského moku. A jedna taková slavnost vína se již tradičně konala i v Praze-Troji. Protože konstelace konšelů na … Více »

Dubečským pro radost (11.5.2008)

..aneb jsme schopní dát za jeden víkend dvě vystoupení? Nakonec jsme zjistili, že opravdu jsme. Stále znavení a rozbolavělí z Okoře se ještě v den návratu vydali Dačičtí do Dubče (teda většina, ti šťastnější tu bydlí a nemuseli nikam). Vystoupení … Více »

Historický den na Hradu Okoř (víkend 9.-11.5.2008)

Pátek – příjezd Začátek letošní Okoře byl z mé strany trochu separován, neb většina Dačických pořádala v pátek u Koliika něco jako šermířskou obdobu Stompu. Kdežto já se vydal na cestu jakožádnouzestu, co je vroubená stromama už s předstihem. Vyjel … Více »

CONiáš 2007 (2.10. a 6.10. 2007)

Tentokráte se nám díky Roggymu poštěstilo mít jakési dvojvystoupení a to v rámci akce „Týden knihoven“. Při prvním 2.října jsme se už podruhé objevili ve Smíchovské knihovně. Začátek vysoupení se podobal tomu minulému, už zde pořádanému, ale záhy nabral jiné … Více »

Festival Fantasie 2007 v Chotěbori (5.7.2007)

Tuta akce byla akcí bleskovou, ve vojenské terminologii by se dala nazvat akcí hit’n’run. Ne že bychom se snad báli reakce diváctva, ale prostě všechno vyšlo tak, že jsme přijeli (já a pár vyvolených se vozilo v autě s pirátem … Více »

Dětský den v Městské knihovne v Praze (středa 30.5.2007)

Bylo nebylo, jednoho krásného dne za námi na tréninku přišel Roggy, jestli by se nám někomu nechtělo někde po Praze jentak krátce vystupovat. Jelikož to bylo dost na rychlo, čas jsem měl jenom já s Kolíkem, tak jsme se dle … Více »

Historický den na Hradu Okoř (víkend 12.5.2007)

Zase jednou vydařená akce a díky změnám, které se teď nedávno udály v řadách Dačických možná v jistém slova smyslu i mezní. Na Okoř jsme jako první dorazili ve složení Roggy, Bára, Blekoš, já už v pátek v podvečír, chvilku … Více »

Velikonoční jarmark v Mělníce (5.-7.4.2007)

Díky našemu milému Jirkovi Pobudovi se nám naskytla příležitost vystupovat na velikonočních trzích v Mělníce. Akce začínala ve středu a vrcholila v sobotu. První dva dny se účastnili ti, kteří mohli, protože mnozí pracující takto narychlo nemohli. Podstatnou část vystoupení … Více »

Palác Lucerna: 15. reprezentační ples SOŠ a SOU Praha Hostivař (4.4.2007)

První vystoupení v nové sezóně měl tu čest spatřit nás velký sál v paláci Lucerna u příležitosti jednoho z mnoha maturitních plesů, které se tu konají. Na tomhle maturoval Martin, tudíž byla příležitost pro to, abychom se exhibovali. Prostředí reprezentativní, … Více »

Festival Fantazie Chotěboř (4.7.-5.7.2006)

Po zrušeném vystoupení na Šelmberku v rámci středověkých trhů původně plánované na 17.června (ještě jednou „děkujeme“ organizátorům za měsíc ztraceného času) následovalo další vystoupení, jehož konání se zprvu zahalilo do naštěstí neoprávněných pochyb. Nakonec však všechno dobře dopadlo a my … Více »

Noční prohlídky na Šelmberku (30.4.2006)

Čarodějnický víkend, plný všemožných akcí a zážitků, si přichystal plnou náruč dobrodružství i pro nás. Jako první přišel pro některé z nás (přesněji řečeno pouze pro mě) již několikátý Eroticon (setkání fanoušků SF a F zaměřené na erotiku v těchto … Více »

Freestyle Motocross Nokia Extreme Tour 2005 (19.11.2005)

Ač je listopad a zima tak jsme se aktivně zapojili do šermířského dění okolo nás. A lépe jsme si vybrat nemohli!. Já, Blackie a Pavlix jsem se zúčastnili akce FREESTYLE MOTOCROSS NOKIA EXTREME TOUR 2005 (19-20.11)v Sazka aréně. V rámci … Více »

Trojské vinobraní v Praze (18.9.2005)

Podzim již tradičně patří vinobraní. Jedno z prvních hostil trojský zámeček a městská část Prahy 13. Přestože návštěvníků dorazilo značné množství a zahrada i s nádvořím byly plné lidí, vinobraní si udrželo svou domácí a příjemnou atmosféru poklidného setkání. Možná … Více »

Historický den města Oder (17.9. 2005)

Již podruhé jsme se vypravili na dalekou, předalekou Moravu, abychom navštívili malé městečko zvané Odry a tam velkolepý a úžasný historický den. Letos se bohužel nepovedlo skloubit vše dohromady, a tudíž jsme museli odříct šermířské vystoupení, neb nás v neděli … Více »

Taurcon (2.-4.9.2005)

Léta páně 2005, v pátek 2. září jsme vyrazili do Nymburka. Důvodem naší návštěvy byla akce zvaná Taurcon. V programu o nás psali: Pověst o knížeti Svatoplukovi: Kdo by neznal Staré pověsti české, které pan Jirásek tak hezky zpracoval? Jenže, … Více »

Opatcon (12.3.2005)

Výlet do Polska – pardón Broumova Týden po vystoupení na Fantasy plese v Praze, nás čekalo další vystoupení. Bohužel na ples jsem se nedostal a tak jsem se o to víc těšil na Opatcon. Cesta začínala pro většinu z nás … Více »

Druhý pražský Fantasyples (5.3.2005)

Letošní vystoupení léta páně dva tisíce pět měli diváci možnost shlédnout pátého března na akci zvané druhý pražský fantasyples. Předvedli jsme se vedle takových těles, jako byly hudební skupina Guinevera či Dubia Fortuna anebo taneční skupina Iris. Akce samotná začínala … Více »

Sládkovské slavnosti – tábor na Zvířeticích (7.8.2004)

Dnes již z toho velkého hradu mnoho nezbývá. Několik zdí s výklenky, torza místností a velká věž se schodištěm, odkud je krásný rozhled na krajinu kolem Jizery. Hrad založil v polovině čtrnáctého století Zdislav Markvartic, poté se ocitl v držení … Více »

Zahradní slavnost na Gymnáziu Voděradská (24.6.2004)

Gymnázium Voděradská, které najdete ve Strašnicích, již několik let pořádá malou kulturní akci s názvem „Zahradní slavnost“. Jde o rozloučení se školním rokem, příležitost, jak se pobavit, odpočinout si, poslechnout zajímavou hudbu a tak dále. Součástí je občerstvení, konečně učitelé, … Více »

Budyně nad Ohří (19.6.2004)

Budyně nad Ohří je malinkaté příjemné městečko kousíček od Prahy, kam se přesto vůbec není snadné z matičky stověžaté dostat. Přesto ten, kdo v sobotu devatenáctého léta páně dva tisíce čtyři tuhle cestu podstoupil a risknul možné potíže a nepříjemnosti … Více »

Čtvrtý vodácký ples v Chocni (17.3.2004)

Vodácký ples v městečku Choceň letos probíhal už počtvrté. A jako součást programu měla vystoupit i skupina Přátelé pana Mikuláše Dačického z Heslova. Účast nebyla premiérová, již několikrát skupina v Chocni vystupovala (viz. starší reportáže). Letos k události vodáckého plesu … Více »

Choceň (6.-8.3. 2001)

Je to nějaký čas, co jsem takhle seděl ve své oblíbené vinárně U Sudu, a vychutnával zasloužený pohár jiskřivého červeného vína. Pomalu jsem pozvedl číši a připil ku slávě naší vlajky pověšené na zdi, když tu mě z mého zadumání … Více »

Maršov (4.7-6.7. 2000)

Na začátku prázdnin se konala akce pro Dačické velmi významná : Naše první regulérní šermířské vystoupení. Akce se konala v Horním Maršově (u Pece pod Sněžkou). Kde jedna naše kamarádka Johanka pořádala tábor pro děti a požádala nás jestli bychom … Více »

Historický den města Oder (18.9. 2004)

Naše poslední vystoupení, jež se konalo na táboře ve Zvířeticích, přineslo další ovoce. Jeden z vedoucích, Siba, má totiž nespočetně aktivit (a když říkám nespočetně, není to žádná fráze, ale holý a zcela pravdivý fakt), a jedním z jeho počinů … Více »