Festival Fantazie Chotěboř (4.7.-5.7.2006)

Po zrušeném vystoupení na Šelmberku v rámci středověkých trhů původně plánované na 17.června (ještě jednou „děkujeme“ organizátorům za měsíc ztraceného času) následovalo další vystoupení, jehož konání se zprvu zahalilo do naštěstí neoprávněných pochyb. Nakonec však všechno dobře dopadlo a my jsme do Chotěboře odjeli i s naším zbrusu novým vystoupením.

Ačkoliv mnozí ze zarytích scifictů či fantasistů na Chotěbořský maxicon nehledí zrovna zamilovaně, je třeba uznat, že spolupráce s hlavním organizátorem Vaškem Pravdou byla velice příjemná a doufáme, že stejně pohodová pro obě strany.

Prvního dne v noci jsme se měli předvést s naší fireshow, kterou se snažíme stále šperkovat, ale silný vítr, který se zvedl cca půl hodinky před začátkem vystoupení, nám toto úsilí poněkud zhatil. Také oslabení našeho týmu patřilo k menším zádrhelům, které jsme však překonali a výsledek doufejme stál za to.

Druhý den jsme vyměnili oheň za zbraně chladné. Po jedné hodině jsme chtivému publiku předvedli naše nové vystoupení; reakce publika ukázaly, že premiéra proběhla více než zdařile.

Tímto děkujeme všem, pro které jsme byli příjemným zpestřením Festivalu Fantazie a kteří nás opět a znovu (anebo třeba napoprvé) rádi přišli podpořit svým smíchem a potleskem.
Fotky z akce

Reakce z reportáží a zpráv:

StudnaNET:
„První ochutnávku skvělých nových toastů (tuňákové nejlepší) jsem si pak zpestřil pohledem na představení šermířů před kinem, okořeněné jejich bojem se stále sílícím větrem.“

Věřin reportík
„O povedený závěr dne či spíše začátek nového dne se postarala čtvrthodinová ohňová šermířská show, která začala patnáct minut po půlnoci před sokolovnou.“

Voyager.cz
„Nicméně začala úterní noc… pro GC tým první generálkou SG pohádky v kině, pro ostatní možností shlédnout ohňovou šermířskou show pod širým nebem…“