Noční prohlídky na Šelmberku (30.4.2006)

Čarodějnický víkend, plný všemožných akcí a zážitků, si přichystal plnou náruč dobrodružství i pro nás.

Jako první přišel pro některé z nás (přesněji řečeno pouze pro mě) již několikátý Eroticon (setkání fanoušků SF a F zaměřené na erotiku v těchto literárních žánrech), kde jsem již podruhé hostoval s přednáškou o Mikuláši Dačickém z Heslova (zajisté záslužná činnost). Téma toho dnešního vyprávění byly erotické či jinak sexuálně podbarvené události, o nichž se pan Mikuláš zmínil ve svých pamětech.

Již kolem třetí hodiny jsem ale mířil na nádraží a přímou cestou do náruče Špejcharu, kde nás čekala generálka a poslední odzkoušení jak zvukové aparatury (obsluhoval skvěle Kolík), tak souboje pro noční prohlídku a zejména však naší ohnivé show „Tajemný hrad v Karpatech“.

Druhý den k odpoledni jsme zvedli kotvy a zamířili na Šelmberk, který nás hostil. V rámci nočních prohlídek po hradu si místní skupina „šermířů“ přichystala jakési vystoupení o čarodějnici a opilcích v hospodě; následovali jsme my s naším strašidlovým soubojem (má maličkost a Blackie za spolupráce jednoho meče a tří pochodní). Čekalo nás asi osm vystoupení po půl hodince (tolik času potřebují návštěvníci k prohlídce hradu). Jako velice vhodná a příjemná se ukázala živá muzika v podání Kolíka s kvinternou (či jak se to píše) a Pavlixe s tamburínou.

Někdy v půlce programu, asi kolem desáté hodiny, přišel čas na naši fireshow. Několik drobných změn a úprav, kterými jsme napravili chyby z minula, se ukázalo jako nepředvídaně příznivý bonus – takže ohnivá show se nám vydařila převelice, což dokazuje i velice dlouhý a bouřlivý potlesk.

Kolem jedenácté jsme vyrazili nazpět, někteří zůstávali ještě na Špejcharu, aby oslavili řádně onen čarodějnický večer, jiní vyrazili domů do Prahy.