Taurcon (2.-4.9.2005)

Léta páně 2005, v pátek 2. září jsme vyrazili do Nymburka. Důvodem naší návštěvy byla akce zvaná Taurcon. V programu o nás psali:

Pověst o knížeti Svatoplukovi:
Kdo by neznal Staré pověsti české, které pan Jirásek tak hezky zpracoval? Jenže, ne všemu, co napsal, se dá věřit. Jako příklad jistě poslouží pověst o knížeti Svatoplukovi: umírající vládce, jeho tři synové a podobenství se zlomenými pruty. Že ne všechno bylo dle představ pana Jiráska, vám předvede skupina Přátelé pana Mikuláše Dačického z Heslova ve své scénce.

Variace na hospodské téma:
Kdo miluje, nemá to nikdy lehké. Zvlášť když miluje přespříliš a přespříliš je také žárlivý. A ještě k tomu nedovtipný, když svou milou místo za růžový keříček nebo pod rozkvetlou třešeň pozve do míst, kde je spousta pobudů toužících spatřit vnady krásné paní. Jak to skončí? Přijďte se podívat!

Tajemný hrad v Karpatech:
Čeká na vás temná a ponurá ohnivá show, v níž nechybí plivání ohně, hořící řetězy a jiné propriety tohoto pekelného umění. To vše je zarámováno příběhem, který se odehrál více než před sto lety, v době, kdy svět byl mladší a vláda matičky noci dobou, kdy nebylo radno opouštět své příbytky.

Jak jsme dopadli, necháme na posouzení jiným. Nám se celá akce velmi líbila, jsme rádi, že jsme ji mohli navštívit a děkujeme všem, kteří se nebáli nám říct, že jsme se jim líbili.
–Roggy–