Historický den města Oder (17.9. 2005)

Již podruhé jsme se vypravili na dalekou, předalekou Moravu, abychom navštívili malé městečko zvané Odry a tam velkolepý a úžasný historický den.

Letos se bohužel nepovedlo skloubit vše dohromady, a tudíž jsme museli odříct šermířské vystoupení, neb nás v neděli čekalo jiné na opačném konci naší malé zemičky. Tak jsme alespoň v drobném počtu přispěli do večerního programu naším Pídžejem jakožto ohnipánem číslo jedna, naším Pavlixem, jakožto ohňopánem číslo dva a mnou, Roggym, jakožto třetím skoroohňopáníčkem (holt nejsem tak dobrý jako kluci).

Samotná akce nepříjemně překvapila ošklivým počasím, takže v sobotu ráno jsme za deště stavěli palisády, jako kulisu pro nadcházející bitvu, ale pak se naštěstí počasí umoudřilo a program mohl běžet bez zádrhelů. Jako první přišla na řadu bitva žáků Oderských škol, následoal historický průvod městem, samotná bitva, tentokrát na téma „Jak Odry získaly věž do znaku“ a následně bohatý kulturní program. Opět vystoupili koňáci i hudební skupina Falsum Artis, kromě nich hráli i Fiannani, šerm předvedla Keltika, Historika a Lotrpáni z jáužnevímodkud… Hrálo se i loutkové divadlo a tančilo se. Za tmy pak spolu s námi své ohnivé umění předvedli skvělí Fakíři.

Jak vidno, program byl bohatý a rozhodně stál za to. Nakonec ani studené a nepříjemné počasí tuto akci nijak nezkazilo. Stejně jako loni šlo o jednu z nejhezčích akcí, které jsme navštívili.
–Roggy–