Trojské vinobraní v Praze (18.9.2005)

Podzim již tradičně patří vinobraní. Jedno z prvních hostil trojský zámeček a městská část Prahy 13. Přestože návštěvníků dorazilo značné množství a zahrada i s nádvořím byly plné lidí, vinobraní si udrželo svou domácí a příjemnou atmosféru poklidného setkání. Možná i stejnou, jako když si člověk přijde sednout do tiché a poklidné vinárny.

I když doprovodný program je záležitostí až druhotnou (na rozdíl od „megavinobraní“ v jiných částech Prahy), rozhodně to neznamenalo, že by se o něj organizátoři vůbec nepostarali. Vybírali s velkým rozmyslem a vybírali dobře (taneční skupina Iris, dětské divadlo, výborná moravská hudba i s tanečníky…) a o to více nás těší, že jako jeden z bodů programu vybrali i nás.

Pro nás toto vystoupení bylo zlomové, hned ze dvou důvodů. Jednak šlo o první veřejné představení naší skupiny v Praze, což nás stresovalo poněkud více, než když jsme vystupovali víceméně před známými a kamarády „z řemesla“ například na pražském fantasyplese či na nymburském Taurconu. A za druhé, po dlouhé době máme dobrý pocit a vědomí dobře odvedené práce. Vystoupení se nám povedlo a v téhle zkoušce jsme obstáli na výbornou.

Reakce z publika byly více než vstřícné (dokonce i od „magisteria“ se nám dostalo víceméně pochvaly…. spíše více než méně), pan starosta nás dokonce pozval na burčák, čímž ještě jednou děkujeme.

Tak snad to znamená, že jsme se posunuli o další krok kupředu na naší cestě stát se dobrou skupinou historického a scénického šermu.
–Roggy–

Fotky z akce