Sládkovské slavnosti – tábor na Zvířeticích (7.8.2004)

Dnes již z toho velkého hradu mnoho nezbývá. Několik zdí s výklenky, torza místností a velká věž se schodištěm, odkud je krásný rozhled na krajinu kolem Jizery.

Hrad založil v polovině čtrnáctého století Zdislav Markvartic, poté se ocitl v držení Jana z Vartemberka a v držení jej měl na krátkou dobu i Albrecht z Valdštejna. Dnes hrad obývá několik desítek lidí, kteří sem jezdí tábořit. Už několik let, protože sedmého srpna slavili velké kulaté výročí a k této příležitosti uspořádali také kulturní program plný her, hudby a našeho vystoupení.

Řinčení zbraní, tak nás napsali na plakáty. Inu, řinčeli jsme, i když to snadné nebylo. Nezbývalo totiž nic jiného, než vystoupit pod hlavičkou „skupina improvizovaného šermu“, neboť vcelku malá účast nutila každého z nás objevit se v rolích jiných a to i v těch nejhlavnějších. Nakonec však dopadlo všechno dobře, všichni se všechno naučili a výsledek?

Výstavka zbraní, kterou jsme připravili na dopoledne, zatímco se trénovalo, vypadala velmi profesionálně, také díky multifunkčímu stojánku, který pro nás PJ vyrobil. Samotné vystoupení sice tak profesionálně nevypadalo, nicméně se velmi, velmi líbilo. Zatím máme pocit, že tentokráte se věc zdařila ze všech nejlíp. Kolem padesátky lidí, vhodný nepříliš velký ani malý prostor, a hlavně diváci, kteří reagovali tak, jak měli – a hned se hrálo líp, když se přítomní smáli vtipu, místo nervy drásajícího mlčení, které jsme zažívali v Budyni.

Večer jsme pak byli svědky i ohňové šou, kde exceloval mezi všemi náš PJ s Martinkou, přizvali nás k táborovému ohni, nakrmili nás a vůbec to byl velmi příjemný, krásný a romantický večer, jaké moc časté nejsou.
–Roggy–

Na začátek bych se chtěl zmínit o samotném táboře Zvířetice. Tento tábor není z těch, na který jezdí každý. Je jak fyzicky, tak psychicky náročný. Člověk se na táboře dozví hodně nového a poučného, a pozná dost věcí o sobě, které dříve nevěděl. Já osobně jsem na něm prožil z jedněch z nejkrásnějších čtrnácti dní prázdnin. Potkal z jedněch sedmadvaceti nejúžasnějších lidí, ze kterých aspoň doufám jsou moji kamarádi. Tábor doporučuji všem lidem, kteří si umějí a chtějí hrát (více info na http://zviretickakecka.wz.cz ).

Vystoupení se uskutečnilo na zřícenině hradu Zvířetic (u Bakova nad Jizerou) u příležitosti 30. výročí uskutečnění tábora. Diváci byli součastní i minulí účastníci tábora a ti, kteří mají či měli se Zvířeticemi něco společného.

Z vystoupení jsme předvedli Opravník (bez Richarda) a celkově vzato to bylo dost dobrý, jak z mého pohledu, tak z ohlasů diváků. Mezi jednotlivými výstupy byla vystoupení ostatních přítomných – převážně muziky -, takže mohla vyniknout ucelená myšlenka našeho záměru s Opravníkem. Jediná chyba byla nepřítomnost některých členu ansamblu. Vydařila se i večerní fire show za podpory Siby a jeho bráchy (díky jim).
–PJ–

Fotky z akce