Druhý pražský Fantasyples (5.3.2005)

Letošní vystoupení léta páně dva tisíce pět měli diváci možnost shlédnout pátého března na akci zvané druhý pražský fantasyples. Předvedli jsme se vedle takových těles, jako byly hudební skupina Guinevera či Dubia Fortuna anebo taneční skupina Iris.

Akce samotná začínala v šest hodin, takže jsme měli chvíli čas na odpočinek a okounění, posilnění se a tak podobně. Po první skupině, která se jmenovala „Artušova smrt“ a hrála cosi mezi folkem a keltama (půlku písniček najdete u Fiannanu a druhou u Asonance, takže výběr nic moc) přišlo tančení a hned potom my. Oprášili jsme z archivu jednu starou Standovinu, a připravili pro naše diváky velkolepý příběh plný napětí i humoru, o velké bedně s tajemným pokladem. Inu, a kdo jej nakonec získal a jakou z něj měl radost, na to se přijďte podívat někdy příště…

Měli jsme to dlouhé mezi deseti a patnácti minutami, což bylo pro tamní příležitost akorát. Lidi se i zasmáli a pobavili, získali jsme bouřlivé ovace a i následné reakce potom byly vcelku velmi kladné.

Na druhou stranu, zasvěcené oko spatřilo bezpočet chyb, ať už šlo o chyby v soubojích nebo příliš pozdní nástupy či nízkohlasitost některých herců, s čím se musíme nějak porvat do příště. Ale na to, že jsme opět vystupovali s jinými i novými lidmi, to vyšlo myslím velmi hezky.

Zbytek plesu jsme relaxovali a odpočívali, popíjeli a šířili slávu Dačických. K tomu nám hrála Guinevera a Dubia Fortuna. Nakonec se na nás štěstěna usmála ještě jednou, když jsme získali z tomboly velmi pěknou cenu, jež tímto padla na půdu nejúrodnější…
–Roggy–