Zahradní slavnost na Gymnáziu Voděradská (24.6.2004)

Gymnázium Voděradská, které najdete ve Strašnicích, již několik let pořádá malou kulturní akci s názvem „Zahradní slavnost“.

Jde o rozloučení se školním rokem, příležitost, jak se pobavit, odpočinout si, poslechnout zajímavou hudbu a tak dále. Součástí je občerstvení, konečně učitelé, kteří se nemračí, a samozřejmě i samotný kulturní program. Například se hraje divadlo, probíhají různé soutěže, vystupují hudební skupiny. Letos jsme tam byli i my

Připravili jsme pro naše školáky opět náš Objektivní opravník obecně oblíbených omylů, aby mladí lidé měli možnost zjistit ještě včas, jak to s tou historií bylo („No, máte to pěkný, ale přijde mi to trochu jako prznění historie,“ jak se vyjádřil jeden z profesorů; ale ani se nedivím, mě také chvíli trvalo, než jsem se naučil dělat si srandu z oboru, který studuji 🙂 Sehráli jsme nakonec všechny připravené scénky, i když chybičkou byla ke konci malá účast – bohužel nejvíce plno bylo brzo odpoledne, jenže to většina z náneměla čas

Reakce byly veskrze kladné, dokonce i konstruktivní kritiky od profesionála (náš milý, profesionálně šermující, Štěpán); bohužel sami víme, že to nebylo zdaleka tak dobré, jak být mělo. Skoro pokaždé se něco pokazilo a ve druhém vstupu to dosáhlo vrcholu při souboji s holemi. Pak už se to tak nějak vezlo.

Nicméně každé takové vystoupení ukáže slabiny, takže jsme opět o trošičku chytřejší. Kdo ví, co se šušká nám za zády, ale ti, se kterými jsem mluvil, velmi chválili a dokonce o nás mají zájem i na příští rok. Tak uvidíme.

–Roggy–

Fotky z akce