Velikonoční jarmark v Mělníce (5.-7.4.2007)

Díky našemu milému Jirkovi Pobudovi se nám naskytla příležitost vystupovat na velikonočních trzích v Mělníce.

Akce začínala ve středu a vrcholila v sobotu. První dva dny se účastnili ti, kteří mohli, protože mnozí pracující takto narychlo nemohli. Podstatnou část vystoupení zastali přátelé Vendolové.
O tomto působení jest třeba, aby napsali něco ti, kteří účastni byli.
V sobotu jsme dvakrát za sebou předvedli Mikuláše Dačického. Publikum se obměnilo, takže nezůstal ani špatný pocit, že bychom se našim divákům opakovali.
Prostředí samo o sobě bylo velice příjemné a jsme rádi, že jsme tam mohli být.
–Roggy–

Na akci jsem měl možnost být bohužel jenom ve středu, takže jsem zažil jenom první vystoupení, ale odtamtud jsem si přinesl opravdu úžasné zážitky. Poprvé od Zvéřetic jsem si zase jdnou řekl, že jsme opravdová SHIŠ (to „I“ je improvizovaného :D), protože jsem sice s Kolíkem měl nacvičený souboj, ale veškerá omáčka okolo se dávala dohromady až namístě stylem: „Hele a co tam říct tohle, když pak ty uděláš támhleto…?“ Kdo někdy secvičoval ví, že při podobných akcích se užije vždycky nejvíc legrace.

Naše vystoupení se skládalo z několika po sobě jdoucích soubojů, uspořádaných pro zkrácení nudy dvou družin, které se náhodou potkaly – jedna táhla z Polska, druhá z Čech a potkaly se na půl cesty. Tak prý kdo je silnější. Turnaj končil plichtou, nerozhodný stav zachránil až chrabrý rytíř, který navrhnul rozhodnout měření sil soutěží v pití. Vystoupení bylo rychlé, na diváka nenáročné, mě moc bavilo. Pár věcí se nám možná nepovedlo, pár technických chyb (i na vybavení) se taky vyskytlo, ale konkrétně v případě Blekoše a Pavlixe bylo vše vždy skvěle zaimprovizováno a prezentováno jako úmyslné.

Zázemí bylo perfektní, všechny věci jsme měli v jedné budově přímo na náměstí, v jejímž dvoře jsme měli možnost i trénovat. Dokonce se mi podařilo i vyhnat jednoho z místních od počítače a ze svého FTP stáhnout hudbu, která nám potom hrála při vystoupku.
Počasí bylo nádherné, obecenstvo se smálo kdy mělo a nesmálo kdy nemělo, ostatní přítomní byli dobře naladění. Po vystoupení jsme si přímo na náměstí ve stánku objednali šíšu a čaj a já se pak ještě tuším s Kolíkem vydal zpět ku Praze, matičce stověžaté.
–Mathy–