CONiáš 2007 (2.10. a 6.10. 2007)

Tentokráte se nám díky Roggymu poštěstilo mít jakési dvojvystoupení a to v rámci akce „Týden knihoven“.

Při prvním 2.října jsme se už podruhé objevili ve Smíchovské knihovně.
Začátek vysoupení se podobal tomu minulému, už zde pořádanému, ale záhy nabral jiné obrátky. Narozdíl od minule sem totiž nedorazili vetšinove jenom špunti, ale semtam i nejaká ta odborná veřejnost, takže se Koliik, Gelefier, PJ i Roggy měli co otáčet, aby všem zodpoveděi jejich záludné otázky. Já jsem raději stál v pozadí a snažil se vypadat co možná nejvíc neviditelně. Opět došlo i k souboji (Kolík co by šlechtic tréninkově trápil svého panoše (mě) ).
Po šermu ale prišlo něco, z cehož jsem byl vyložine nadšený – zahrát totiž prišla Hakka Muggies. A jelikož se v knihovně nesmí delat kravál, tak hráli v pro ně naprosto nezvyklé „unpluged“ verzi. To jest – Riki mel španelku, Mája neměla elektrický housle, ale normální a Pobuďák nesmel moc hulákat. Jak říkám, bylo to neskutečně neobvyklý a bylo to vážně krásný. Kéž by to chteli někdy zopakovat.

Standa, Roggy, PJDruhé vystoupení 6.říjnajsme měli v malém sále městské knihovny na Mariánském náměstí. Tady jsme byli v rámci nejen týdne knihoven, ale i akce zvané CONiáš. Program tu byl velice zajímavý, jmenujme například dopolední koncert harfistek nebo prednášku pana Kantůrka (prekladatele Pratchettovy Zeměplochy) o Zemeploše, zvláště zamerenou na Knihovníka. Zvláštní také bylo, že jsme vystupovali v prakticky divadelním prostředí – malé podium, pár bodovek a sál. Pro mě to byla nová a vcelku zajímavá zkušenost, jediná nevýhoda byla, že prkna, co znamenají svět pri šermu docela kloužou (dala by se z toho udelat i docela zajímavá metafora :o)) a že při chybném rozmachu bychom tam museli nechat i boty, protože za námi bylo nataženo pravděpodobne promítací plátno, které bylo po čertech drahé.
Na programu jsme měli opět naší oblíbenou lehce Cimrmanovskou pohádku „O zlém sultánovi Harémámovi“, kde došlo k pár úpravám ve scénáři (Koliik obstarával hudební doprovod a dějove by se jí už dalo prakticky říkat „Dlouhý, široký a krátkozraký 2“)a pár změn v obsazení (Harémáma hrál Gelefier a do role starého krále se na prkna po odmlce zase vrátil Standa). Vystoupení jsme si moc užili, i diváci se opět poslušne zapojili a radili princi Drsoňovi u Staré Čarodejnice verše a věřím že i ono diváctvo si prišlo na své.

Napsali o nás:
Julie Nováková na blog.indes.cz
(ne, vážně jsme jí za článek nic nedávali :D)

Fotky z akce