Čtvrtý vodácký ples v Chocni (17.3.2004)

Vodácký ples v městečku Choceň letos probíhal už počtvrté. A jako součást programu měla vystoupit i skupina Přátelé pana Mikuláše Dačického z Heslova. Účast nebyla premiérová, již několikrát skupina v Chocni vystupovala (viz. starší reportáže). Letos k události vodáckého plesu přibyla událost neméně významná, a to oslava sedmi set sedmdesáti sedmi let založení. K této příležitosti jsme přizpůsobili i program.

V sedm hodin již byla obloha schována příkrovem tmy a lampy na náměstí ozařovaly plácek obklopený řadami návštěvníků. Tehdy naše velké představení začalo. Seznámení s Objektivním opravníkem obecně oblíbených omylů mělo kladnou odezvu, nejdříve přišel na řadu pan Spartakus a následovala scéna, odehrávající se na tom samém místě někdy přesně před 777 lety – a to událost, která přiměla Všebora Hrabiše k založení města Choceň. Jako poslední na řadu přišli čtyři mušketýři. Poté nám zhasli náměstí a předvedli jsme asi desetiminutovou ohňovou show.

Vzhledem k tomu, že šlo o první představení v tomto novém složení a pro mnohé to bylo vůbec první vystoupení, objevila se před začátkem i během nervozita. Ne všechny souboje se povedly tak, jak měly, i když myslím, že diváci si na své přišli; fireshow zase poněkud pokazil silný vítr. Ovšem reakce z publika nebyly záporné, možná i naopak, a naše malá zaváhání vyvážil dobrý a vtipný text i hudební podmalování jednotlivých soubojů.
— Moudrý neznámý —

Několik řádek o našem vystoupení sepsal i PJ, zde je tedy jeho názor:

Nakonec nás vystupovalo 10 a to včetně Standy (který hrozil že nepojede), plus nám pomáhala naše kamarádka Zdeňka, které touto cestou děkujeme, protože nám poskytla auto a to včetně řidiče a také obsluhovala muziku. Díky moc Zdeňule.

Náš výstup byl, jak již tradičně poněkolikáté, součást velkolepého plesu Choceňského. Představení trvalo tak půl hodiny a byl to náš veselý výstup plný napětí a nečekaných zvratů pojmenovaný „Objektivní Opravník Obecně Oblíbených Omylů“. Převážnou část díla vytvořil Standa Bartoň s naší ochotnou pomocí. Ve scénce mohlo býti viděno: příprava Spartaka do římské arény, proč se doopravdy Choceň jmenuje Choceň a také jak dopadli mušketýři po 40 letech. Po šermířském vystoupení v několika málo minutách jsme objet předvedli co umíme s ohni – v naší úžasné ohňovce.

Z mého pohledu to celkově vzato nebylo špatné vystoupení, ale nebylo zcela uspokojeno moje očekávání. Na to, jak jsme dlouho pilovali, mohlo to být lepší; na druhou stranu byli mezi námi nováčci – to ,ale není žádná výmluva! Pochválit musím obzvláště Roggyho ve fireshow, který plival poprvé před lidmi a to na jedničku.(za chvíli z něj bude profík). Nakonec, po snad roční pauze, jsme se dostali do tempa a předvedeme co nejdříve něco dalšího a ještě úžasnějšího.
— PJ —

Foto z akce