Přátelé meče

Standa Bartoň

Zakládající člen skupiny a autor většiny scénářů vystoupení. Stále v ráži, stále s námi, nezalekne se žádné správné akce či vystoupení.

Tomáš „Gelefier“ Jejkal

Vedoucí našich technických tréninků. Jelikož Standa už ne všechno udejchá, je to dnes právě Gelefier, který nás všechny hravě spráská na jednu hromadu. Po Roggyho odchodu ze šermířské sekce částečně přebral i jeho brblačskou funkci.

Petr „Peejay“ Jejkal

Šermíř, ohníř, baskytarýř a vůbec všemožně všestranná persona, se kterou se člověk nikdy nenudí.
Hraje s kapelou Hakka Muggies.
Více »

Martin „Mathy“ Matějka

Mistr myši a klávesnice, ochránce slabých a zavirovaných, hrdě hlásající svatá slova Validity.

Jinak též šermíř, pyroman, brnkálista, dačický webmaster, všeobecná technická podpora, pisálek recenzí a příležitostně fantasy povídek. S Verčou je jeden z vedoucích natáčení amatérského fantasy filmu Polomrtvý. Točí a stříhá video, má dokonce i osobní stránku na adrese www.mathy.cz
Více »

Honza „Koliik“ Hacker

Sám o sobě tvrdí, že je renesanční člověk, což prý znamená, že ví něco o všem, ale dohromady nic pořádně. My o něm však víme své. Zažilo se nám řčení „Jé, to je hezkej kostel, škoda že tu neni Koliik, určitě by nám o něm udělal zajímavou přednášku.“. Na zahraničních akcích vždy mluví s Němcema německy, Francouzema francouzky, Angličanama anglicky a my si tak občas připadáme jako banda nevzdělanejch analfabetů. Kromě šermu je zvoníkem na sv. Vítu a hradecké Bílé věži a topič parní lokomotivy.
Více »

Michael „Hrabě“ Krejčík

Z hlubin dačických dějin se vynořil zrovna ve chvíli, když jsme začínali potřebovat posilu. Po 20ti letech se vrátil, by hájil naše barvy a předváděl svůj um na prknech (trávě/písku/hlíně), jež znamenají svět. Moc fajn chlapík, dobře, že k nám zase našel cestu.
Více »

Pavel „King-Kong“ Celner

Minotaur a vymahač dluhů s rozsáhlou znalostí všech mocnářských dynastií od střední Evropy až po severozápadní Uzbekistán.

Veronika „Verča“ Svobodová

Oficiálně prý patří k Pánům Krašova, s námi tedy na akce a vystoupení jezdí jaksi…neoficiálně? Vzdělaná v hudbě, tanci, šití, jídle a pití, umí epicky (prý i lyricky) šermovat (tisíc slonů, horkovzdušný balóny, znáte to…). Režíruje fantasy film „Polomrtvý“ a Mathymu domácnost :o)…
Více »

Martin „Blackie“ Kroupa

Kdysi hárd-kór tvrdé jádro Dačických, dneska spíš taková dačická PUNKva – chvíli je s námi, chvíli ne…teď zrovna zase je. Zkrátka – je to bohém :).

Jakub „Abbé“ Steinbach

Nováček v našich řadách, víceméně Bářinou vinou. Účastnil se natáčení Polomrtvého na Wothanburgu, kde se úžasně spontánně zhostil role fanatického katolického kněze (odtud přezdívka). Ve filmu ho nakonec opět velice spontánně sežrala horda hladových zombií.
Během natáčení zjistil, že šermíři jsou vlastně moc fajn lidi a tak s námi už zůstal.
Více »