Sedlec (26.5.2008)

Jirka Pobuda nás pozval na akci ku pří­leŽitosti znovuotevření společenství Fokus v Sedlci (kousek od Mělníka)……

Nenechal si vymluvit, že nás na šerm vážně nebude dostatek, abychom svedli něco kloudného a hlavně že nebudeme všichni ani do soubojů, prý: „Alespoň výstavku udělejte!“. Dobře to uvedl Roggy slovy: „Dneska vám ukážeme, co neumíme, neukážeme, co umíme, ale zaručeně pobavíme.“.
Narozdíl od Dubče jsme tu neměli PJe, který je ve většině soubojů, čili jsme souboje zkrouhli jen na ukázku seků a tréninkový souboj na tři rány. Jakž-takž secvičený souboj měl Roggy s Bárou a jediný plnohodnotný souboj byl Felix Novohradský z Kolovrat, neb tu naštěstí byli alespoň Roggy s Gelefierem. Ale byla to spíš ukázka zbraní a zbrojí s pár řečma okolo, nic velkého.

Za tmy jsme na místě měli fireshow. Na tu nás bylo taky jak do mariáše, neb jsme tentokrát byli pouze tři z ohňové sekce a nakonec se uvolil si s námi plivnout ještě Roggy (čeho potom zřejmě dost litoval – hlavním důvodem byl asi desinformační šotek, neb Martinka nekoupila plivací potřeby, které jsme narychlo dokupovali po cestě a od té doby vím, Že podpalovák je na plivání vyloženě nevhodný :D).
Co se vystoupení týče, tak si myslím, Že to nebylo nejhorší, ale zase byla moc cítit improvizace. Gelefier, novopečený zvukař, neměl zmáklou muziku (jednak byl v postu pouštěče prvně, jednak jsme v tom neměli jasno ani my), takŽe nám vystoupení úplně nelícovalo a podobně. Fireshow bylo několik vystoupení holek, postupně s poiema, „ocáskama“ a opět poiema, mezi kterýma jsme měli s Roggym plivačku. Plivání bylo váŽně přehršel, podpalovák se na mně docela podepsal. Chrchlal jsem ještě půl hodiny po výstupu a doma mě donutil dokonce ke gastronomickému skandálu, neb jsem strávil noc s velkým kastrolem v posteli. Od třetí hodiny ranní jsem totiŽ trpěl silným dilematem, půjdu-li blít za tři vteřiny, nebo aŽ za čtyři a půl. Nojo, těŽký Život začátečníka…

Ale Jirka se tvářil spokojeně, tak jsme se snad líbili a diváci nám nakonec i zatleskali.

–Mathy–