Kolín (14.5.-15.5. 2004)

Opět jsme pro vás připravili krátkou tiskovou zprávu o naší účasti na bitvě, na kterou pořadatelé lákali názvem „Drákula“. O tomto známém a zpropagovaném šlechtici, který se stal nakonec upírem, také celá asi hodinová bitva vyprávěla. Hlavními aktéry byli jednak Drákulovi vojáci, poté vojsko uherského krále Matyáše Korvína a v neposlední řadě vojsko velkého tureckého sultána. V jeho jménu a ve jménu Alláha jsme se na Kolín vypravili i my.

Účast nebyla nijak oslňující, leč kde není kvantity, vládne kvalita. Na místo (a následně i z místa) jsme dorazili v pořádku, odpoledne a večer strávili již tradičně příjemnou zábavou. Nevynechali jsme ani příležitost zcela kulturní, neboť ve městě zrovna hrál jakýsi ochotnický spolek „Soudné sestry“. Jak je již na Kolíně tradicí, druhý den dopoledne se konal průvod městem, který jsme samozřejmě nevynechali ani my. Stejně tak v bitvě jsme posílili řady tureckého vojska a když se počasí ne a ne umoudřit (stále a vytrvale pršelo), sbalili jsme se a chvíli po bitvě vyrazili zpět k domovům.

Zcela subjektivně za mou osobu mohu říct, že když vynechám dlouhé čekání při bitvě, než naše vojsko nastoupí na pole (nevím, jak to vypadalo z pohledu diváka, ale my jsme stále čekali, načež jsme si pokaždé užili tak minutu dvě boje), tak šlo o velmi zdařilou akci. Už například jenom pohled na turecké vojsko, kde se našlo mnoho opravdu nádherných kostýmů, stál za to. Myslím, že to muselo vypadat mnohem zajímavěji a exotičtěji, než když je celé bitevní pole opanováno pouze gotickými plechovkami. Započteme-li příjemný večer s příjemnými lidmi v příjemném prostředí, vychází Kolín na jednu z těch akcí, na které se rozhodně nezapomene.

— Roggy —