Libušín (27.4-29.4. 2001)

Uplynul zase rok, zima pomalu předává vládu jaru, příroda se pomalu probouzí. Za teplým počasím pomalu vylezají ze zimních ukrytů medvědi a i jiná zvířata se probouzí ze zimního spánku. Mezi nimi i šermíři. Pozorné oko si už několik měsíců všímá zvýšeného ruchu na kupeckých stezkách, opuštěné hrádky ožívají, šermíři už vycházejí občas i ven a opouštějí zimní úkryty. I Dačičtí ze zvedli a opustili Sud, útulné útočiště před nepřízní počasí.

Na obzoru se rýsují první boje. Nejprve jen drobné šarvátky a bojůvky. Ale VELKÁ bitva se už blíží. Začínají se brousit meče, vyklépavat plechy, plést kroužkové košile. Ani my jsme nezaháleli a čile vyrazili do ulic. A výsledek se dostavil. Sice jsme něměli ani jednu kroužkovou košili, natož pancíř, zato jsme se řádně ozbrojili soudkem pívečka a mnoha litry medoviny. Takto jsme dorazili na Libušín.

Na Libušíně už probíha lítý boj o místo. My jsme naštěstí prozíravě vyslali předvoj už ve čtvrtek, takže jsme se jen mohli smát těm, kteří neměli kam hlavu složit. Samozřejmě, že Dačičtí zase zabrali nejlepší místo, stejně jako loni. Postavili jsme náš stan a hned to zapili první lahví medoviny (dále už nebudu psá, co kdy zapíjíme, v podstatě si za každou větou představte jednu láhev). Poté jsme se věnovali společenským povinostem, to jest že jsme obešli všechny známý, přivítali se a tak, načež jsme se podívali na večerníček a šli spát.

Druhý den ledva co jsme brzo ráno vstali, naobědvali jsme se a vyrazili do bitvy. Bitva byla dost krutá, ale naprosto zmatená („Válka přípomíná hořící bordel“ : Marigold-básník ). Pak byl zase večer, umýt se a spát. Někteří spali (že Slonová), ale většina tedy byla ještě vzhůru i chvilku po večerníčku a udělali dobře, protože pak byl naprosto sqelý ohňostroj. Do teď si nejsem jistej, jestli se mi jenom nezdál. Potom tedy přišel zlatý hřeb večera. Přijeli Fiannani (díky Májo) a hráli u našeho ohňe své písně, my sme s nima zpívali, prostě nádhera. No a pak jsem se probudil.

A to je asi v kostce všechno. Pokud byste to chtěli někdo rozvíst, tak budu jedině rád. Pošlete mi prosím nějaké fotky, jestli někdo máte.