Bitva Milovická 2008 aneb Příběh se uzavírá (20. – 22.6.2008)

Druhé pokračování smyšleného pří­běhu, zasazeného do období středověku

Země duní mohutnými údery bubnů, chvěje se pod nohama těžkooděnců, čepele zbrocené potem a krví nepřátel padají spolu s mrtvými nemilosrdně k zemi, vesnice žhne v rudých plamenech, když vtom z hustého dýmu náhle vystupují naši dva hrdinov铦 Ano! Jsou to oni „“ Gelefier a PJ!

Naše barvy sice tentokrát hájili pouze již zmínění „bratři v triku“ a náš kamarád Pobuďák, ale přesto si dovoluji tvrdit, že velmi úspěšně a sehraně, neboť jsem je celou dobu bedlivě sledovala hledáčkem teleobjektivu a pořizovala archivní snímky. Z diváckého pohledu můžu říct, že bitva se mi líbila, i když děj se zdál na první pohled poněkud složitější. Chvilku mi trvalo se do něj dostat, ale pak už mi přišel napínavý a sledovala jsem bitvu jedním dechem. Nedocházelo ke zbytečným prostojům, pyrotechnika vybuchovala, kdy měla, a šermíři působili organizovaně.
Nesmím zapomenout pochválit zázemí celé akce, protože to se všude nevidí – cisterny s dostatkem pitné vody, pitěnky na zakoupení pití přímo v táboře, žracenky na večerní prasátko (to jsme bohužel už nestihli vybrat, neb jsme jeli hned po bitvě domů) a hlavně příjemní organizátoři.
Nicméně, pro nás slovo Milovice neznamenalo tentokrát jenom bitevní zápolení v třicetistupňovém vedru, ale také hrátky s ohněm čili fireshow. V pátek se konal pochod městem s pochodněmi a my jsme měli bojový úkol ukončit ho na náměstí naší velkolepou ohňovou show. A že to stálo tentokrát opravdu za to! Kromě vylepšených hořících lan, poiek, hořících tyčí a kuželek, jsme předvedli zbrusu nové hračky „“ sparkling poi. Jiskřičky odletovaly minimálně 15 metrů daleko, lidičkové tleskali a tak jsme pak mohli spokojení večer zasednout k ohni, zapít náš úspěch pohárem lahodného moku a zapět si při kytaře s Pobuďákem ty naše oblíbené :-).

–Martinka–